Rajt:
Szuper királyság, ha az ember télen a vízzel tud érintkezni beltéren, méghozzá úgy, hogy a(z általam cukinak tartott) kisgyerekek úszó gumikacsázása és hangszínük próbálgatása nem ezzel egy időben történik. A címmel kapcsolatban leszögezem, hogy nem törtem Jézus babérjaira, csupán egy Magyarországon újonnan megjelent edzést teszteltem a hűvös téli napok egyikén, méghozzá kétszer is.
Ahogy én láttam:
Habár korábban már sokat hallottam róla, a belvárosban található edzőteremben csak most először járok. Pozitívum, hogy nincs messze a lakhelyemtől és bent egy csöppet sem érezni, hogy a város központi részén lennék, ugyanis nincs zavaróan fullhouse. Magam is meglepődöm, hogy a recepciós a nevemen kívül még azt is el tudja mondani, hogy milyen bloggal foglalkozom - ez elég jó indítás, köszi!
A edzésre az oktató - aki egyben jóga oktató -, Ami invitált meg, akivel már az öltöző előtt összefutunk és bemutatkozunk. Az említett helyiség mellesleg tiszta, egy csöppet kicsi, de nagy tumultus híján szerencsére mindannyian elférünk. Innen nyílik az uszodarész, ahol edzeni fogunk és nem titok, hogy bőrig fogunk ázni.
A FloatFit® edzés esetében számolni kell azzal, hogy egy SUP-szerű, Aquabase® deszkán kell végig helytállni, a vízen. Már az első percben kiderül, hogy naiv vagyok, ugyanis nem véletlenül mondták előzőleg, hogy olyan ruhát hozzak, amit nem sajnálok: a deszkákat a medencébe (ha kell) közös erővel tesszük be és rögzítjük. A vízen deszkázás egyik alapvető szabálya pedig, hogy a közepén lévő lótuszhoz mindig úgy igazodjunk, mintha az függőleges helyzetben kettévágna minket. Azaz legyen magunk alatt, a két lábunk között.
A HIIT (High Intensity Interval Training) edzésre való bemelegítés főként jógás elemekkel kezdődik. Az egyik alkalommal piramis edzés volt, azaz könnyű-nehéz-nehezebb-könnyebb-könnyű, így váltották egymást a gyakorlatok 45 perc alatt.
Míg a másik órán kevesebb volt a jógás mozdulat, más az oktató edzői stílusa és egyre erősödő mozdulatsorok voltak. A legvégén páros gyakorlatként egyperces kitörések, plankek, hasizmozások váltották egymást, miközben a másik fél hullámokat generált izomból.
Hibázni mindig lehet, ez esetben viszont az csobbanást jelent. Sikerül is, amikor a 45 fokos oldalugrásokat 90 fokosra növelik, végül 180 fokot kell(ene) forognunk - ugranunk. Itt elsőként én nyitom a vízbe esés körét, majd a másik két lány folytatja a sort.
A csobbanás éppen hogy felfrissít a párás levegőben, amikor már az arcomról csorognak a sós izzdaságcseppek! Mindeközben az ablakon át a szomszédban gyúrók és a medence körül tartózkodók ezt végignézhetik, némelyek mosolyognak az egyensúlyozásokon, bár ez egyikünket sem izgatja.
Két gyakorlat között háton fekve pihenünk meg, ekkor van időm feltekinteni: a kivilágított medence vízén fekszem, miközben a fejem fölötti ablakon keresztül látom az esőcseppeket, szürreális érzés.
A pihenést megszakítjuk ugrálásokkal, hullámok generálásával (taposással), guggolásokkal, de van burpee és hasizom erősítés is, persze többféle verzióban. Ezek után nem meglepő, ha azt mondom, hogy igencsak pulzusnyugtató a végén lévő nyújtás.
Ami fontos:
Ha megvolt az első vízbe zakózás, már a maradék komfortérzet is elszáll, de jó értelemben. Úgy érkeztem, mintha edzésre mennék: edzőfelső, edzőalsó és sportmelltartó, csak papuccsal és nagy törcsivel kiegészítve. Közben is valamelyest, de másnap még inkább éreztem az izomlázat, hiszen a kiscsoportos edzésen nem csak a gyakorlatokat kell helyesen kivitelezni, hanem a folyamatos egyensúly megtartására is törekedni. Aki egy csöppet is késztetést érez arra, hogy valami újabbat próbáljon ki, amit még a Balcsin SUP-ozás vagy jógázás mellett is tud gyakorolni, annak itt a perfekt lehetőség. Ráadásul beltéri órák már Pécsen és Tatán is vannak.
Hol? Bliss&Body Fitness és Wellness Központ, 1066 Budapest, Ó u. 43-49.
Mit vigyél? Edzőcucc, papucs, törölköző, kitartás és core izmok
Mennyibe kerül? Budapesten 3900 Ft/alkalom, foglalás: https://booked4.us/fliatfithungary/Places/Index
Férfi/nő arány: csak nőkkel találkoztam, de férfiak is járnak
Tetszik a HIIT tréning, vagy a vízes sportok? Itt és itt olvashatsz további szubjektív beszámolókat róluk! Méder Áron földkerülő vitorlázó interjúját pedig ezen a linken érheted el.